Pikárecký tým se sešel v Řehlovicích
Vyberte atribut, podle kterého se bude vyhledávat:
ID Kategorie Titulek Úvod Text Tags Obrázek 1 Obrázek 2 Autor Datum vložení Datum publikování Zveřejnit Soukromý článek? Počet zobrazeníČást pracovního týmu, který připravuje letní tábory Bobří stopy na Vysočině u obce Pikárec se sešel k pracovnímu setkání, které proběhlo o víkendu 23.-25. března 2012 v Řehlovicích v Ústeckém kraji. Kromě hlavního vedoucího Rolfa a zdravotníka Margi byli přítomni také tři, v pozici vedoucích, nové tváře – Kuba, Přema a Žluťásek. Nakonec i přes některé peripetie se nám podařilo sejít kolem deváté hodiny a po vynikající palačinkové večeři u Rauerů pak také zahájit program.
Ten pokračoval v prostorách tělocvičny sídlící na obecním úřadě, kde jsme měli svou základnu. Nejprve se hovořilo o rozdělení táborových funkcí a také o členské základně. Letos máme v hledáčku přes 20 potencionálních účastníků a mohlo by se stát, že tábor BS „Cesta do pravěku“by mohl mít rekordní účast. Vnikla také první představa o celotáborové hře na motivy filmu Karla Zemana z roku 1955 a při bádání nad mapami jsme vymysleli i nástin celodenního výletu a dvoudenní závěrečky. Detaily však již neprozradíme, můžete se nechat překvapit až při potáborové reportáži.
Jedním ze stěžejních úkolů tohoto srazu bylo také vytvoření starých táborových kronik, které čekaly na svoje zpracování. Jednalo se konkrétně o úpravu kronikových listů, výběr a případné úpravy fotek, sestavování koláží fotek i obrázků a artefaktů a ve finále pak lepení všeho na kronikové listy. Podařilo se nám víceméně dát dohromady ročníky 2006, 2007 a 2008. Kromě nějakých dodělávek nás však ještě čekají další tři táborové roky a tak tedy máme stále na čem pracovat. Příště plánujeme podobná setkání například v Kelčanech, na Chvalčově či v Hradci Králové.
Všechna pracovní činnost probíhala za příjemného jarního dne u Margi na zahradě a přestávku jsme si například zpříjemnili vycházkou na místo s rozhledem až k hoře Milešovce (836m), kterou onoho času sedmkrát pokořil známý český horolezec Sváťa Pulec, zvaný Bivak! Zbytek prací jsme dokončili opět v tělocvičně při Obecním úřadu Řehlovice. Z dalších zajímavostí obce jsme mohli dále vidět kostel Nejsvětější Trojice z roku 1352, obchůdek i Vietnamce, kde byl k zakoupení a levný a chutný salám Gothaj a v neposlední řadě také útulné nádraží při železniční trati 130 Ústí nad Labem hl.n. – Bílina.
Na závěr bych chtěl poděkovat Margi za poskytnutí zázemí, bez kterého bychom se neobešli. Ubytování v tělocvičně, přichystání vynikajícího občerstvení a vlídný přístup hostitele. Jsem rád že jsme po 9 letech konečně poznali končiny, odkud na akce SPJF a pisárecké tábory dojíždí nejvzdálenější členka – tzv. foglarovka (odvozeno od slova foglarovec).
Tábory BS na Pikárci v posledních 10 letech:
2002 – Tajemství hory Uluru
2003 – Pět ztracených měst Janagaru + Cesta k bobřímu jezeru
2004 – Dva roky prázdnin
2005 – Tajemný Fan-Tan
2006 – Labyrint temného kouzelníka
2007 – Třináct jestřábích per
2008 – Trója
2009 – Tenkrát na Západě
2010 – Znamení kalicha
2011 – Po stopách Emila Holuba
2012 – Cesta do pravěku
Diskuze ke článku
Bivak
O Sváťovi Pulcovi by ti povyprávěl Jára Cimrmann. :-). Teda, když to srovnám s tím výletem na Kokořín...Kdo je to Sváťa Pulec, zvaný Bivak?
Sváťa Pulec
je známý československý horolezec, který zdolal 7x Milešovku! Pro svoji odolnost, tvrdost a nezlomnou vůli je v rámci Českého středohoří i dalších Evropských velehor přezdíván Bivak!