Knížka Jaroslava Velinského – Kapitána Kida – Poslední tajemství Jana T.
Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!
Vyberte atribut, podle kterého se bude vyhledávat:
ID Kategorie Titulek Úvod Text Tags Obrázek 1 Obrázek 2 Autor Datum vložení Datum publikování Zveřejnit Soukromý článek? Počet zobrazeníKnížka Jaroslava Velinského – Kapitána Kida – Poslední tajemství Jana T., vyšla poprvé v roce 2002 a byla hned pryč. V roce 2013 ji znovu vydalo nakladatelstvi Miloš Uhlíř – Baset (www.baset.cz) – s vlastními ilustracemi Jaroslava Velinského.
V knize je připojena i korespondence, kterou vedl Jestřáb s Kapitánem Kidem ohledně pararelity myšlenek těchto dvou spisovatelů - oba měli spoustu podobných myšlenek.
Nakladatelství Baset, jak jsem se dozvěděl, má ještě nějaké výtisky na skladě, pro znalce foglarovské sféry a pro obdivovatele obou Jaroslavů absolutní nutnost mít možnost za 225 Kč do této knížky nahlédnout (http://www.baset.cz/tituly/mimo-edice/posledni-tajemstvi-jana-t) .
Autor textu:
Michael Beranek, Hagenthal – le – Bas, 24. 2. 2016
Tři třetiny
Tahle knížka je jedna z mále postfoglarovek, které jsem si celé přečetl. první třetina mě naplnila nadšením, Kapitán Kid se dokázal vepsat do stylu Jestřába, paráda. Ve druhé třetině jsem se ale začínal trošku nudit a ztrácet. A třetí třetina byla tak hrozná, že jsem se ke knížce dodnes nevrátil. Netradičně tedy doporučím, čtěte jen do prvních 75 Kč :)