Létající kolo společnosti Technodat letí
Chceš přispívat na eStopu a sám/sama psát další články?
Nejprve se zaregistruj a pak nás kontaktuj buď v zóně iKlubovna, nebo e-mailem!
Vyberte atribut, podle kterého se bude vyhledávat:
ID Kategorie Titulek Úvod Text Tags Obrázek 1 Obrázek 2 Autor Datum vložení Datum publikování Zveřejnit Soukromý článek? Počet zobrazeníNa přelomu roku vyšla Bobří stopa (kde je dalšímu číslu konec, nebo začátek?) s titulkou Létajícího kola projektovaného společností Technodat, Duratec a Evektor. Přes spekulace, které se okolo tohoto kola a jeho funkčnosti ve vzduchu vyrojily. Model 1:1 skutečné létá. I když ne s člověkem.
Na článek jsem narazil na serveru novinky.cz, přičemž vše podstatné, včetně krátkého videa z letu je v přiloženém videu. Bylo by to ostatně poněkud trapné, napsat, že kolo vzlétlo a neprokázat to videeem-jen fotkou.
Diskuze ke článku
naprosto neefektivní hovadina a navíc myšlenka Jana T. byla POHON VLASTNÍ SILOU!!! A dle rozhovoru je to vlastně zvětšený RCéčkový model, když přidělám vrtulu na fechtl tak budu ve vzduchu taky 6 minut...
Letadlo
Není to létací (spíše létající, jak by řekl Slávek) kolo, ale letoun. Takže na první pohled nic zvláštního mezi všemi rogaly, ultralighty a případně moderními drony; jeden podstatný rozdíl tu ale je - tato podivnost létá na elektřinu - a narozdíl od fechtla a vůbec všeho se spalovacím motorem, vyžaduje ukládání elektřiny velice těžké akumulátory - proto elektrické letouny dosud v podstatě neexistovaly. V posledních letech se sice objevují podobné výstřelky, ale jak jsem již (Ježkovi) říkal dříve, zůstávám k využití takového kola silně skeptický. Akumulátory se hodí k pohonu lodí, u aut už je to problém a u letounů téměř nesmysl. Ale jak sami konstruktéři říkají, akumulátory se ještě zdaleka nepřiblížily své fyzikální hranici, takže třeba nás budoucnost překvapí…