Lesní škola SPJF v Kunčicích pod Ondřejníkem
Vyberte atribut, podle kterého se bude vyhledávat:
ID Kategorie Titulek Úvod Text Tags Obrázek 1 Obrázek 2 Autor Datum vložení Datum publikování Zveřejnit Soukromý článek? Počet zobrazeníZávěr měsíce padajícího listí nám přinese kromě podzimně zbarvené přírody také již V. ročník Lesní školy SPJF. Ta se bude konat v termínu 25.- 28. října 2019 v Beskydech, v zázemí turistické chaty v Kunčicích pod Ondřejníkem nedaleko Frenštátu. Těšit se můžete na bohatý a pestrý program, v němž nebudou chybět tematické přednášky a semináře, výměna zkušeností, vstupy zážitkové pedagogiky, či odpočinkové a relaxační bloky.
Komu je Lesní škola určena: Především pro aktivní členy SPJF, vedoucí klubů, oddílů, táborové vedoucí, instruktory, začínající vedoucí. Pro lidi, kteří by chtěli v budoucnu se třeba vedoucími stát a nějakou svojí aktivitou přispět činnosti SPJF. Vítaní jsou taktéž zkušenostmi oplývající členové, kteří by chtěli mladší generaci předat něco ze svých bohatých zkušeností.
Srub v Kunčicích pod Ondřejníkem, najdete na mapě pod tímto odkazem: 49.5411433N, 18.2645975E
Srub naleznete přibližně 250 metrů jižně od benzínové čerpací stanice.
Ideální doprava do Kunčic je vlakem ze stanice Brno-Židenice, či ze směru Pardubice hl.n. buď přes Ostravu hl.n., nebo je možné najít i spoje s přestupy i ve Valašském Meziříčí či Studénce. Z železniční stanice Kunčice p. Ondřejníkem pak vede cesta ke srubu po naučné stezce „Chodníčky v Podbeskydí“ odkud je to přibližně 2,8 kilometru, cca tedy 30 minut pěší chůze.
Valašský expres vás na LŠ zaveze z Prahy, Č. Brodu, Pardubic a východu Čech
Rychlíkem Slezan zase mohou přijet Brňáci, Vyškováci nebo Přerováci....
V programu Lesní školy bude zařazeno například:
1.) Struktura a fungování SPJF - přednáška, ve které bude posluchačům přehlednou i vtipnou formou představeno, jak funguje SPJF, jaké má dílčí složky.
2.) Možnosti projektů a aktivit v SPJF – navazovat na tuto přednášku bude také krátké povídání o tom, jaké zajímavé projekty a aktivity „Sdružení“ v poslední době dělalo a dělá a do čeho se případně mohou zapojit noví aktivní lidé v SPJF. Více k tomuto bodu připravujeme.
3.) Ekonomicko-účetní blok a financování SPJF – stejně jako na minulých ročnících LŠ nebude chybět vstup hospodáře SPJF, který nás seznámí s novinkami týkajících se vyúčtování akcí, dozvíme se zajímavosti o dotacích, jak udělat rozpočet na akci či tábor.
4.) Koncepce práce s dětmi a mládeží v SPJF – moderovaná diskuze, která by měla zhodnotit aktuální koncepci práce s dětmi a mládeží, zaměřit se na její negativa i pozitiva a navrhnout následná opatření, jak by vše v budoucnu mělo fungovat na lepší úrovni. Jak plánovat a prezentovat akce Sdružení na veřejnosti i uvnitř organizace? Jak získat nové kluby, členy a účastníky akcí SPJF a jak si je udržet?
5.) Jak udělat úspěšnou akci pro děti a mládež – přednáška, ve které se dozvíme jak na plánování úspěšné akce pro děti a mládež. Co vše připravit, jak účastníky navnadit a motivovat, co nesmí v programu a přípravě chybět?! To vše nám prozradí prozatím neznámý a tajemný host, který přijal naše pozvání.
6.) CVVZ pro čtenáře „foglarovek“ – jedním z bodů LŠ bude také nově rodící se projekt, týkající se nově rodícího se nápadu, velkého srazu pro čtenáře knih Jaroslava Foglara. Ten by mohl probíhat v podobném modelu jako CVVZ, kde si účastníci vybírají z nabízených programových bloků to, co se jim zrovna líbí a co mají zájem.
7.) Zážitková pedagogika v praxi – na prodlouženém podzimním víkendu nesmí chybět ani trocha zábavy a uvolnění a tak bude možná ve více blocích zařazena nějaká nová zážitková hra, či něco, při čem se nejen zasmějeme, ale také se něco naučíme. Více však nyní neprozradíme.
Článek a informace k LŠ budeme ještě průběžně doplňovat o další informace a novinky týkající se ubytování, stravování i programu. Přihlášky či případné dotazy můžete směřovat zde do komentářů nebo na emailovou adresu radim.kejik@spjf.cz