Zápis z mimořádné schůze Jihomoravské pobočky SPJF konané v prostorách zrušené ZŠ Hlaváčova 6 v Brně - Obřanech.
Jihomoravská pobočka - Perpetuum je oblastní organizací SPJF s vlastní právní subjektivitou.
Perpetuum se snaží o pořádání aktivit pro děti a zejména mládež z jihomoravského kraje, pořádá nárazové víkendové akce (Šalinění, Hledáme Rychlé šípy a jiné) a v letech 2010-2011 vedla úspěšné volnočasové centrum Holubník.
Vedení pobočky
vedoucí: Kamil Albrecht - Soki
zástupce vedoucího: Jiří Kalina - Čáp
člen vedení: Renata Chloupková - Renča
revizor oblastní organizace: Kateřina Sloupová - Drobek
pokladník oblastní organizace: Jiří Kalina - Čáp
Kontakt
OBLASTNÍ ORGANIZACE SPJF Perpetuum
Sídlo (korespondence): Hrnčířská 17, 602 00 Brno
Email: jmp@spjf.cz
Web: http://www.jmp.spjf.cz
Číslo účtu: 2400070197/2010 (Fio)
IČ: 72062886
O pobočce
Jihomoravská pobočka Sdružení přátel Jaroslava Foglara byla založena 13. září 2003 v Brně především za účelem koordinace a zdokonalování aktivit SPJF určených pro mládež v Jihomoravském kraji. Od roku 2007 používá svůj oficiální název Perpetuum. Členy pobočky jsou v současnosti nejaktivnější členové SPJF z Jihomoravského kraje a další zájemci o pořádání volnočasových aktivit na jižní Moravě. Členem pobočky se může stát každý člen SPJF s trvalým či přechodným bydlištěm v Jihomoravském kraji. JMP se řídí Stanovami SPJF, směrnicemi pro činnost poboček a oblastních organizací a svým Jednacím a volebním řádem. Od února 2010 má svoji vlastní právní subjektivitu a stala se tedy Oblastní organizací SPJF - Perpetuum.
Pod patronátem JMP se konají každoročně výpravy, víkendové soutěže a hry. Seznam aktuálních akcí je zájemcům rozesílán emailem - k odebírání našich novinek se můžete přidat také - stačí napsat na email jmp@spjf.cz.
V letech 2005 a 2006 vyvíjela pobočka činnost ve volnočasovém centru Bedna, jehož činnost však byla v červnu 2006 v důsledku pronájmu budovy ukončena. Na tento program volně navázala provozováním volnočasového centra Holubník ve středu Brna od října 2010 do července 2011.
Členové JMP se schází přibližně jednou měsíčně (mimo prázdniny a svátky) na řádné schůzi JMP. Jednou ročně se koná výroční schůze JMP, jejímž programem je zejména volba vedení pobočky. Každý rok vydává JMP Výroční zprávu o své činnosti, která je součástí Výroční zprávy SPJF.
Poslední výroční schůze se konala ve středu 5. 10. 2011. Do vedení OO byli zvoleni Renata Chloupková (vedoucí), Vojtěch Hanuš (zástupce vedoucí) a Robert Žďárský (člen vedení OO). Na výroční schůzi byl také zvolen revizor OO - Iva Tesárková. Zápis ze schůze najdete v samostatném článku v této zóně.
Znakem JMP je list stromu gingo (viz logo pobočky).
Odkazy:
Vyberte atribut, podle kterého se bude vyhledávat:
ID ID stránky Titulek Úvod Text Tags Obrázek 1 Obrázek 2 Autor Datum vložení Datum publikování Zveřejnit Soukromý článek? Počet zobrazeníZa vedení přítomni:
Jiří Kalina – Čáp
Robert Žďárský – Ježek
Michal Janoušek – Turbomyaák
Dále přítomni:
Áďa, Bára, MVBobr, Čiki, Hyňas, Jantar, Jiťa, Rolf, Soki, Zandt
Mimo jiné byli dále přítomni, ale do diskuse ani schůze nijak nezasahující, přicházivší, odcházivší:
Ďábel, Vojta, Hejkal, Jauvajz a pak Zásuvka který po 10 minutách odešel.
Vzal si úvodní slovo a krátce nastínil jednotlivé body schůze:
- Nájemné, jeho výše a zdroje pokrytí
- Uspořádání centra a zdroje financování úprav
- Srnutí a závěrečná debata
Výše nájmu pronajímané plochy byla odsouhlasena a rozpory vyvstaly nad výší záloh na služby a energii.
Předpokládaná výše nákladů se vyšplhala úhrnem na 65.000,-/rok.
S přihlédnutím k možnostem dotace od Nadace Duhová energie, bylo navrženo a odsouhlaseno že Čáp požádá vedení SPJF o poskytnutí finanční částky na doplatek zbývající částky nákladů na nájemné.
Rovněž bude vyvinuta snaha o získání financí jiným způsobem - dotace, sponzoring apod.
Výsledky hlasování: 7 pro / 0 proti / 1 zdržel
Bylo předesláno, že bude probíhat jednání se společností Bytasen s. r. o. o úpravě výpočtu nájemného pro omezené využití Bedny 2-3 x do týdne. Pověřeni Ježek a Bobr Vraspír
Byl všeobecně odsouhlasen postup podání žádosti o dotace ÚMČ Brno – Maloměřice a Obřany a Make a Connection.
Pokud nebudou opatřeny dostatečné finanční prostředky na pokrytí nákladů nájemného, bude celý projekt volnočasového centra na v Obřanech stornován.
Následovala panelová diskuse na celkové využití Bedny:
Čápův návrh: Použít pouze větší prostory k provozu pro veřejnost a jako správní, komunikační a úložné prostory použít místnost v 1.n.p. býv. sborovnu. Tedy místnot v 1.n.p. uzavřít pro veřejnost.
Čikiho návrh: Použít větší prostoru pouze pro potřeby čajovny a Klubu deskových her a menší prostoru v patře využít pro aktivity klubovny her a klubů v Obřanech.
Tyto dva návrhy se střetly a později bylo odsouhlaseno že obě místnosti budou přístupny veřejnosti s tím, že budou zároveň sloužit jako úložné prostory.
Stav hlasování: 5 pro / 1 proti / 2 se zdrželi
Zaroveň bylo poukázáno na kritický stav prostor v sídle SPJF na Kopečné 31, které jsou přeplněny ať již potřebami na tábory, pro SPJF či archivních materiálů SPJF. V této souvislosti bylo poukázáno na nutnost sehnání skladových prostor.
Rámcová představa náplně Bedny:
Čajovna: 2x týdně
Jednou týdně - všední den diskusní klub, Klub deskových her apod..
Jednou týdně – nejspíš v pátek – cestovatelská beseda, promítání, beseda na různé téma apod.
Klubovna pro kluby z Maloměřic a Obřan
1x týdně nízkoprahový klub - rozmanité aktivity pro mládež bez rozdílu věku.
Byly vzneseny požadavky na vybavení Bedny a možnosti financování úprav stran Čikiho, Turbomyaáka, Čápa.
Závěrem schůze podal demisi na svou funkci místopředsedy, společně s členstvím v Jihomoravské pobočce Turbomyaák. Zavázal se ale, že Klub deskových her bude nadále podle svých možností provozovat i v prostorách Bedny. Jeho hlavní aktivita Klubu deskoých her však zůstane na dosavadním místě v klubovně TOMíků ve středu Brna.
Zpracoval, zapsal a zveřejnil Ježek
Doufám, že jsem na nic a nikoho nezapomněl.
Takže se dostane i na Čápa a kdo, ví? jestli tam nebude Jesťa jako doma;=>