Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech -mistrovství ve vyjímání ježka z klece. Pražské a středočeské kolo a odpoledne deskových her
Chyba při zjišťování informací o osobě
Priorita chyby: 2
Chyba při zjišťování informací o osobě
Priorita chyby: 2
Pražská je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10. 11 .2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto.
Vedení pobočky (od 10. 6. 2023)
Vedoucí pobočky: Milan Lebeda - Alpín
Zástupce: Martin Rosol - Divočák
Zástupce: Petr Molka - Best
Kontakt:
Pražská pobočka SPJF
Adresa (korespondenční): Milan Lebeda, Před Cibulkami 8, 150 00 Praha 5
Email: pp@spjf.cz
Vyberte atribut, podle kterého se bude vyhledávat:
ID ID stránky Titulek Úvod Text Tags Obrázek 1 Obrázek 2 Autor Datum vložení Datum publikování Zveřejnit Soukromý článek? Počet zobrazeníSdružení přátel Jaroslava Foglara – Pražská pobočka,
oddíl SPJF Příměšťák Rychlé šípy
a
Základní škola Libčická 10, Praha 8
pořádají
Memoriál Jana Tleskače, zámečnického učně ve Stínadlech,
mistrovství ve vyjímání ježka z klece
Pražské a středočeské kolo proběhne v rámci odpoledne deskových her
26. února 2019, vstupní hala školy, od 14 hodin, finále v 16 hodin.
Pravidla soutěže naleznete zde.
Dodatky pravidel:
Startovné pro dospěláky činí 10 Kč pro 2 soutěžní pokusy. V dětské kategorii se startovné neplatí. Pokud časové možnosti dovolí, lze si zakoupit startovné několikrát a rozšířit si tak soutěžní pokusy.
Vítěz každé kategorie neobdrží putovní pohár, ale diplom.
ZÁJEMCI MOHOU OBDRŽET VSTUPNÍ INFORMACE K PŘÍMĚSTSKÉMU TÁBORU 2019
Diskuze ke článku
Kdo zas kde vykládal "planety"?
PetřeV, nevím, co si slyšel za vykládání "planet", ale SPJF si může u své akce používat název jaký chce.
Sesterské aktivity Memoriál Jana Tleskače stejně jako Hledáme Rychlé šípy pořádá SPJF od roku 2001 - zde a zde. Vznikly na Pražské pobočce jako reakce na špinění JF v rámci přetahování o jeho dědictví.
Realizátorem Memoriálu JT byl Slávek a u Hledáme RŠ jsem to byl já. Slávek na VH SPJF v roce 2012 oznámil, že už se dál nebude na memoriálu podílet a jestli to nepřevezme někdo jiný, tak akce zanikne. Tehdy (8. prosince 2012 v 15:45 hod) se Valná hromada SPJF usnesla, že by bylo škoda tuto tradiční akci ukončit, a uložila vedení SPJF, aby zajistilo další pokračování akce - zde. Byla drobná přestávka a pak jsme se zavázali s Tajlorem, že zkusíme uspořádat 3 ročníky MJT a za tu dobu se snad někdo další najde.
Ano, realizátoři akce dávají akci nejvíc - a to jak při prvních ročnících, tak i následně po letech. Nikdo snad v SPJF ale nejsme ředitelé zěměkoule, prezidenti všeho a experti na cokoli, abychom si dělali nárok třeba na pojmenování našeho spolku, časopisu Bobří stopa, her Stínadla tudy, Hledáme Rychlé šípy nebo akcí Večer světel, Memoriál Jana Tleskače či rubriky Foglar a já...
Kdybych si třeba já na něco takového dělal nárok, právem by si všichni kolem museli myslet, že mám nějakou poruchu osobnosti. :-)
Takže s řediteli zeměkoule si, PetřeV, dávej pozor a raději vše děl minimálně 10 nebo raději vůbec neposlouchej. Kdo takto mluví, rád se poslouchá a už mu dochází síly něco dělat, tak jen klábosí nesmysly o minulosti.
Ty "planety" ti nevykládal jistě nikdo z členů SPJF, ale nějaký závistivý plantážník, že Memoriál JT neskomírá, ale v jiné podobě jede dál. Takovým závistivcům já nerozumím a vyhýbám se jim...
Ano, je to výborný název. Proto je dobře, že žije a nehnije v archivu. Pořadatelem Memoriálu je a bylo SPJF. Pražské kolo organizuje Pražská pobočka SPJF, očekáváme kolem 50 dětí - akce je nahlášena na ústředí SPJF. Proto komentáři moc nerozumím. Ano, může se konat jinde, jindy či jinak - třeba i lépe. Koho něco lepšího napadne a bude ochoten to zorganizovat - bude vítán - to říkám za Prahu, ale platí to jistě i celostátně. Vedení SPJF letos schválilo konání celostátního kola v rámci knižního veletrhu na Výstavišti - snad se to povede. Kdo chcete organizovat Memoriál příště, zorganizovat třeba kolo městské části, školy či čehokoli jiného opravdu se ozvěte a přestaňme spekulovat co, kdo, komu, kdy a proč.
S pozdravem ať ježka letos vyndá co nejvíce dětí i dospělých v co nejvíce soutěžích
Tajlor