Pod gingem se vzpomínalo ale i diskutovalo o pěstování ginga
Pražská je nejstarší činnou pobočkou SPJF, její vznik se datuje do roku 1993.
Aktivity pobočky jsou směřovány především na šíření odkazu Jaroslava Foglara a propagaci jeho díla a pedagogických metod pro práci s dětmi a mládeží v jejich volném čase. Tyto aktivity jsou zaměřeny směrem k nejširší veřejnosti. Pobočka se soustředí na badatelskou, ediční a publikační činnost, na kulturní a společenské akce, výstavy, besedy a tématická setkání, na sportovní pohybové aktivity, na pořádání soutěží a akcí pro děti a mládež. Pobočka je iniciátorem foglarovských informací v hromadných sdělovacích prostředcích a spolupracuje na výstupech v tisku, rozhlase, televizi a na internetu.
Na své výroční schůzi 10. 11 .2018 se Pražská pobočka rozhodla používat své logo, které vytvořil v roce 2002 výtvarník Vladimír Pechar - Pluto.
Vedení pobočky (od 10. 6. 2023)
Vedoucí pobočky: Milan Lebeda - Alpín
Zástupce: Martin Rosol - Divočák
Zástupce: Petr Molka - Best
Kontakt:
Pražská pobočka SPJF
Adresa (korespondenční): Milan Lebeda, Před Cibulkami 8, 150 00 Praha 5
Email: pp@spjf.cz
Vyberte atribut, podle kterého se bude vyhledávat:
ID ID stránky Titulek Úvod Text Tags Obrázek 1 Obrázek 2 Autor Datum vložení Datum publikování Zveřejnit Soukromý článek? Počet zobrazení8.5.2006 22:44
V zahradě ginga na Kampě jsme si už po čtrnácté připomenuli vznik čtenářských klubů v roce 1937 na stránkách Mladého hlasatele. Je třeba krátce vzpomenout, že setkání se již několik let nesou spíše v komorním a pamětnickém duchu. Nejvíce byla navštívená setkání v letech 1992-1993 (140 lidí), kdy byla spojena s celodenní akcí organizovanou pro tehdy existující kluby, které se sem sjely z celé republiky. Nejméně klubařů (celkem 4) přišli v roce tuším 1996. Snad se při příležitosti příštího 15. jubilejního setkání podaří zmapovat celou historii této akce. A co zažili účastníci setkání 8.5.2006?
Diskutovali jsme o poměrně tristní současnosti čtenářských klubů. Největší radost nás šest přítomných mělo z asi šestnácti malých ging, které pro přítomné namísto pamětního lístečku vypěstoval Martin Rosol ze semínek samičího stromu rostoucího poblíž Jestřábova rodného domu v Benátské ulici. K dispozici bylo tajemné a znovuobjevené razítko a přítomní obdrželi exkluzivně jako první TAM-TAM pražské pobočky SPJF č. 8, který Alpín po ukončení setkání odnesl v obálkách na hlavní poštu k rozeslání. Členové pobočky v něm najdou pozvánku na výroční schůzi pobočky.
Jinak se v Nosticově zahradě nic nezměnilo, snad jen, že na právě rašícím gingu je připevněna nová ptačí budka, na níž je napsáno bílou barvou „F“. Příště se zde sejdeme po patnácté a to k 70. narozeninám.
Jinak se v Nosticově zahradě nic nezměnilo, snad jen, že na právě rašícím gingu je připevněna nová ptačí budka, na níž je napsáno bílou barvou „F“. Příště se zde sejdeme po patnácté a to k 70. narozeninám.
Vytvořil 23. ledna 2011 v 18:06:57 mira. Záznam nebyl nikdy upravován.